Obsah fóra Fórum Stredoslovenského futbalového zväzu Fórum Stredoslovenského futbalového zväzu

 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

čo rozhoduje v prípade rovnosti bodov?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra Fórum Stredoslovenského futbalového zväzu -> Otázky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
peter_r
Futbalový fanúšik


Založený: 22 september 2008
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Ut, 16.12.2008 14:26:16    Predmet: čo rozhoduje v prípade rovnosti bodov? Odpovedať s citátom

V prípade že majú 2 družstvá rovnaký počet bodov, čo potom rozhoduje?

Napr.
A družstvo - body 10, vzájomný zápas 2:1 a 1:2, skóre zo všetkých zápasov 10:9

B družstvo - body 10, vzájomný zápas 1:2 a 2:1, skóre 11:10

myslel som že potom rozhoduje pomer gólov ale neviem či vyšší alebo nižší pomer gólov je lepší
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Isamaru
Správca ihriska


Založený: 02 apríl 2007
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Št, 18.12.2008 12:20:26    Predmet: rozhodovanie: Odpovedať s citátom

Odpoveď je trochu záludná, pretože sa tabuľky tvoria podľa mierne odlišných kritérií ako určenie zostupujúcich a postupujúcich družstiev.
Presne na to odpovedá súťažný poriadok SFZ v článkoch 25 a 26 na stranách 6 a 7:
http://www.futbalsfz.sk/common/file.php?file=39
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
peter_r
Futbalový fanúšik


Založený: 22 september 2008
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Po, 08.11.2010 19:28:19    Predmet: Odpovedať s citátom

pod dlhšom čase znova potrebujem poradiť ohľadne tohoto problému. Jednak či vyššie uvedené pravidlá platia aj pre minifutbal.

druhá vec, je tam uvedené, že v priebehu súťaže o lepšom umiestnení rozhodujú iné skutočnosti a na konci súťaže iné. Zaujíma ma tá druhá možnosť, či na konci súťaže len o postupujúcom resp. zostupujúcom rozhodujú vzájomné stretnutia alebo je to o všetkých umiestneniach?

ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matejka
Funkcionár


Založený: 15 máj 2007
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Št, 11.11.2010 11:54:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Citované ustanovenia Súťažného poriadku SFZ platia pre všetky majstrovské súťaže riadené SFZ, resp. jeho zložkou (RFZ, ObFZ) a mal by sa uplatniť aj v prípade súťaží, ktoré sa organizujú na zmenšenej hracej ploche (súťaže ml. žiakov a prípravky) ak to príslušný rozpis nestanoví inak.
Ak smeruje Vaša otázka k súťažiam riadeným Komisiou futsalu ako pridruženého člena SFZ, tieto normy podrobne nepoznám.
K druhej časti otázky - tak ako sa to uvádza v SP čl. 25 - uplatňuje sa vždy, keď sa jedná o postup, resp. o zostup (po skončení súťaží), všetky ostatnú umiesnenia (v prípade rovnosti bodov sa určujú podľa čl. 26 SP, podľa ktorého sa v preiebehu celého súťažného ročníka tiež upravuje umiestnenie družstiev v tabuľkách.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra Fórum Stredoslovenského futbalového zväzu -> Otázky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk