Obsah fóra Fórum Stredoslovenského futbalového zväzu Fórum Stredoslovenského futbalového zväzu

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

rozhodca V. ligy Súhrada- skutočný obraz slovenského futbalu

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra Fórum Stredoslovenského futbalového zväzu -> Súťaže SsFZ
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
peter_r
Futbalový fanúšik

Založený: 22 september 2008

PríspevokZaslal: Po, 27.04.2009 18:13:36    Predmet: rozhodca V. ligy Súhrada- skutočný obraz slovenského futbalu Odpovedať s citátom

neviem či to tu niekto číta a ak aj áno, tak viem že týmto nič nedokážem, ale potrebujem to vydať zo seba, lebo od včerajšieho zápasu V. ligy medzi Or. Veselým a prvou Ďaňovou mi je zo slovenského futbalu na grc

keďže naši ako nováčik privítali prvé družstvo v tabuľke, očakával sa pekný futbal a poviem pravdu čakal som aj prehru našich, ale práve naopak naši viedli po priamom kope 1:0 a už vtedy začal rozhodca slušne povedané kaziť hru a robil všetko pre to aby prvé družstvo tabuľky neprehralo

tesne pred koncom prvého polčasu vylúčil nášho hráča po druhej žltej karte (tú druhú dostal zaslúžene po odkopnutí lopty po odpískaní, ale prvá bola vymyslená, keď sa sám rútil na brankára a obranca ho zozadu fauloval a narazil do brankára, čo mala byť skôr penalta ale rozhodca to zobral opačne), mimochodom dal asi 7-8 žltých kariet z toho 6 našim

naši ešte v druhom polčase dokázali zvýšiť na 2:0 ale potom to rozhodca otočil naopak a dotlačil ďaňovú k víťazstvu 2:3, dokonca otáčal naopak rozhodnutia postranných rozhodcov a čerešničkou na záver bol jeden jeho verdikt, keď po jasnom faule na našich faul odpískal ale "omylom" povedal by som v afekte ešte ukázal na opačnú stranu, potom sa opravil

nechcem tu rozoberať kvalitu súpera aj keď nechápem ako s takou hrou môžu byť na prvej priečke (v prvom zápase na ich pôde naši remizovali 1:1) ale po včerajšku to asi chápem, sú tam vďaka rozhodcom

ako som napísal, viem že týmto nič nedokážem, ide len o to, že sa čudujeme nízkej návštevnosti divákov na zápasoch, ale po včerajšom zápase už nemám chuť ani ja chodiť na zápas, keď je vopred jasné, kto vyhrá, už som len zvedavý ako sa to vyrieši, však tam bol aj delegát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matejka
Funkcionár

Založený: 15 máj 2007

PríspevokZaslal: Po, 11.05.2009 10:56:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujeme za názor. Výkon rozhodcu v tomto stretnutí, ako aj v iných stretnutiach hodnotia kompetentní na základe správy delegáta stretnutia (odborný posudok). Výkon HR v stretnutí hodnotil delegát zväzu ako "uspokojivý" a na niektoré konkrétne situácie mal iný názor ako bol Vami prezentovaný. Funkcionári TJ Tatran O. Veselé tiež podali podnet na výkon hl. rozhodcu v tomto stretnutí na "Komisiu pre riešenie sťažností FK na výkon rozhodcov v stretnutiach SsFZ" a ich rozhodnutie bude publikované v Spravodajcovi SsFZ. Záverom by som chcel poznamenať, že povýšiť svoj vlastný názor na niekedy veľmi zložité situácie, ktoré musí riešiť rozhodca v stretnutí okamžite a pod tlakom, za jediné pravdivé je tak isto škodlivé pre futbal a jeho atmosféru ako nepresné, alebo i zlé rozhodnutia rozhodcov.
Návrat hore
peter_r
Futbalový fanúšik

PríspevokZaslal: Št, 14.05.2009 18:54:17    Predmet: Odpovedať s citátom

no v prvom rade som prekvapený, že mi niekto na môj článok odpovedal a dokonca "funkcionár", za čo Vám ďakujem. v druhom rade sa nesmierne čudujem, že delegát hodnotil výkon toho rozhodcu za uspokojivý ... tak asi aj on bol podplatený

v poslednom stretnutí boli hrať u nás Martinčania, kde naší dostali 11, čakal som že aj odveta dopadne nejak podobne, vyhrali sme, čomu sa dosť čudujem, lebo Martin predvádzal krásnu hru ale len po 16-tku, a naši z tých pár šancí dokázali streliť 4 góly, ale nie o tom som chcel, keby že naši ten zápas prehrajú tak nepoviem ani pol slova, preto že ako som spomínal, Martin bol jednoznačne lepší, o čom som aj rozprával s nejakými fanúšikmi z Martina, a medzi rečou sa rozprávalo aj o Ďaňovej, údajne, opakujem ÚDAJNE dostal za ten náš zápas s Ďaňovou rozhodca 400 EUR, keď už o tom aj v Martine vedia ......???????????

keď mám porovnať hru Martina a Ďaňovej .... tak by mal Martin jednoznačne postúpiť a ďaňová ....

samozrejme viem z vlastných skúseností že rozhodca to nemá ľahké, že veľa vecí vidí inak ako hráč či divák a že sa v niektorých situáciách môže aj pomýliť, ale kto bol na tom zápase, tak mi určite dosvedčí, že otočiť zápas z 2:1 na 2:3 po smiešnom vylúčení hráča, a tie jeho verdikty .... no mám ten zápas doma na DVD a keby sa mi chcelo vystrihnúť všetky jeho "rozhodnutia" .... by ste možno aj vy zmenili názor

ale aj tak Vám ďakujem za odpoveď
Návrat hore
peter_r
Futbalový fanúšik

PríspevokZaslal: Pi, 15.05.2009 18:31:32    Predmet: Odpovedať s citátom

kód:
FK Tatran O. Veselé  v MFS O. Veselé – Ďanová. Sťažnosť vyhodnotila ako neopodstatnenú.

to sa dalo čakať
Návrat hore
peter_r
Futbalový fanúšik

PríspevokZaslal: Št, 27.08.2009 18:32:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Delegačný list na túto nedeľu 30.8.2009

O. Veselé – Bešeňová Súhrada Kuba Štrba

no už sa teším, myslím že to nedopadne dobre
Návrat hore
lukas_s
Futbalový fanúšik

Založený: 09 september 2009

PríspevokZaslal: St, 09.09.2009 14:40:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Mali ste vidieť zápas IV. ligy JUH: Slovan Divín - MFK Revúca. Likvidačné zákroky domácich hráčov (zákerná kĺzačka odzadu, lakeť do tváre, ap.) zostávali nepochopiteľne nepovšimnuté a to aj napriek tomu, že sa udiali priamo pred očami hlavného, či postranného rozhodcu. Mnohokrát išlo doslova o zdravie hráčov a to len preto, lebo domáci museli konečne vyhrať. Ale toto sa nikdy nezmení, pokiaľ budú veľactení delegáti zatvárať oči a hodnotiť "výkony" rozhodcov ako uspokojivé, aj keď všetci zúčastnení vidia niečo iné.
Návrat hore
lukas_s
Futbalový fanúšik

Založený: 09 september 2009

PríspevokZaslal: St, 09.09.2009 14:57:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte mi nedá nekomentovať hodnotenia delegátov. V uplynulej sezóne IV. ligy JUH: Baník Ružiná - MFK Revúca tiež delegát hodnotil výkon rozhodcu ako "uspokojivý" (okrem iných chýb rozhodcov bol zápas za stavu 2:1 ukončený zhruba o 7 minút skôr). Následne MFK Revúca podal sťažnosť (mimochodom, pre klub je úplne zbytočné podávať sťažnosť, akurát ho to stojí peniaze a s dokur....m zápasom sa už aj tak nedá nič robiť). Po zhliadnutí videozáznamu boli rozhodcovia potrestaní. Pýtam sa: Načo tam bol delegát? Ako mohol ohodnotiť výkon ako "uspokojivý"? Keby sa MFK Revúca neodvolal, tak sa to rozhodcom prepečie bez povšimnutia. A takéto veci sa dejú takmer v každom kole, lenže mnoho klubov v dnešnej situácii ledva prežíva, nie ešte aby platili poplatky za to, že sa ich prípadom bude niekto vôbec zaoberať. A potom je tam aj riziko pomsty: Jeden rozhodca pozná druhého, ten ďalšieho, ten pozná delegáta a už máte proti sebe pol rozhodcovskej obce. Takže aj z tohoto je zjavné, že platí to, čo som už povedal do očí nejednému rozhodcovi: "Vy (rozhodcovia) ste najväčšia škvrna na slovenskom futbale. Len sú na vás bohužiaľ (zatiaľ) všetci krátki.
Návrat hore
SK Radola
Futbalový fanúšik

Založený: 30 apríl 2010

PríspevokZaslal: Pi, 28.03.2014 13:54:41    Predmet: Pripájam sa Odpovedať s citátom

Keď, že sa to tu píše ako naši páni v čiernom rozhodujú, tak mám taktiež zopár pikošiek, ktoré doslova človeka naštvú, keď je to očividne ináč ako to arbitri nakoniec uznajú.

Nepochopiteľne odpískaný pokutový kop
http://www.youtube.com/watch?v=bvlN1ovvTfk

Fauly, ktoré sa asi nemusia pískať
http://www.youtube.com/watch?v=wlRIa9C0BaA

Je toho viacej, ale aj tak sa s tím nič nerobí, lebo je "nedostatok" rozhodcov, tak, že trpkú slinku prehltneme a ideme ďalej ...[/b]
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra Fórum Stredoslovenského futbalového zväzu -> Súťaže SsFZ Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: