NIKOMU SA TO NEPODARILO DOTERAZ – OKREM NÁSPráve v júli tohto roku si s radosťou pripomíname 10. výročie významného športového úspechu futbalistov zo stredného Slovenska.
Na Majstrovstvách Európy amatérov v Krakove výber SsFZ vybojoval bronzové medaily, čo sa doteraz medzi amatérskymi futbalistami v našej krajine nikomu nepodarilo.
Po víťazných vystúpeniach v predchádzajúcich kvalifikáciách v Rumunsku a Maďarsku, naši futbalisti zavŕšili svoje ťaženie v Poľsku. Zverenci trénerov Jána Petráka, Ivana Šimčeka i Vojta Kováča tak dali výraznú bodku za súťažením najlepších amatérskych výberov Európy, na ktorom sa zúčastnili družstvá 30 krajín kontinentu.

Bilancia Stredoslovákov je obdivuhodná. Z 9 zápasov – 6 v kvalifikáciách (Estónsko 5:0, Lotyšsko 5:1, Rumunsko 1:0, Maďarsko 3:1, Grécko 2:0, Litva 5:0) – 3 záverečný turnaj v Krakove (Poľko 1:1, Česko 6:0, Bulharsko 2:2), ani raz neprehrali, získali 23 bodov a skóre 30:5. Zakaždým odsunuli na vedľajšiu koľaj domáci – usporiadajúci tím, vždy inkasovali prví, dokázali výsledok otočiť, patrili medzi najlepších hráčov, jediní v tom ročníku ME amatérov z tridsiatich zúčastnených družstiev nenašli premožiteľa ... atď.
Výber SsFZ ukázal svoj futbalový kumšt a bojové srdce aj v Krakove. Vďaka tomu doviezol domov bronzové medaily a od finále ho delilo veľmi málo, keď v rozhodujúcom súboji s Bulharskom inkasoval vyrovnávajúci gól v 87. min. Hoci v tomto stretnutí nám chýbalo trošku športového šťastia, aj tak treba celému kolektívu hráčov a členom realizačného tímu poďakovať za úspešnú reprezentáciu Slovenska, regiónu – na ihrisku i mimo neho. Dosiahli historický úspech, ktorý sa doteraz nikomu nepodaril. Rovnaké slova vďaky a uznania patria zástupcom FK. K amatérskej reprezentácii sa postavili veľmi férovo, pomáhali spolu s viacerými sponzormi i SFZ, ktorý vystrojil tím vzorovo. Aj vďaka tomu naša výprava pôsobila veľmi sympaticky, vzbudzovala úctu a vážnosť zástupcov UEFA, domácich organizátorov, rozhodcov, súperov, ale aj tamojších „kibicov“. Zahanbiť sa nedali ani naši fanúšikovia, najmä v prvom stretnutí s Poľskom, keď do Brezska ich pricestoval plný autobus z Čadce i K. N. Mesta. K pozitívam patrí aj motivačné pôsobenie Jozefa Vengloša na náš tím, ktorý v Krakove pôsobil vo funkcii experta UEFA.
Absolutórium si zaslúži UEFA, ktorá spolu s krakovskými funkcionármi pripravili cele podujatie s puncom najvyššej profesionality.


I s odstupom času radi spomíname na kolektív, atmosféru a úspech Stredoslovákov v júli 2005. Touto formou aj po desaťročí zaň ďakujeme všetkým, ktorí hocijakým spôsobom priložili ruku k dielu.

Vedenie SsFZ